KS Rysy - strona oficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sponsor Strategiczny

Sponsorzy Główni

Sponsorzy Wspierający

Zakład Usługowo-Handlowy

Józef Budz

Ul. Środkowa 138B

34-405 Białka Tatrzańska

pon.

herb KS RYSY Bukowina Tatrzańska
(1:3)
herb Naprzód Sobolów
KS RYSY Bukowina Tatrzańska   Naprzód Sobolów
Boisko w Lasku

2013-09-16, 17:00

Czas spotkania: 80 min.

PIŁKA NOŻNA. W półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożne, piłkarki Rysów Bukowina Tatrzańska uległy 2:4 na boisku w Lasku, sklasyfikowanym ligę wyżej zawodniczkom Naprzodu Sobolów.

O losach meczu zadecydował jego początek. Po 17 minutach gry przyjezdne prowadziły już 3:0, wykorzystując fatalne błędy defensywy i bramkarki Rysów. Emocji w kolejnych fragmentach meczu jednak nie brakowało. W 24 min pierwszą bramkę dla bukowianek zdobyła Iwona Jurek, która dobiła strzał Aleksandry Misiury. Tuż przed przerwą zdobyć gola powinna Misiura, ale w sytuacji sam na sam z bramkarką Naprzodu fatalnie spudłowała. W 51 min zrobiło się już tylko 2:3. Drugi raz we znaki rywalkom dała się Jurek, która tym razem przejęła piłkę w środkowej strefie boiska, minęła na szybkości dwie zawodniczki i strzałem po ziemi posłał piłkę do bramki. Rysy atakowały dalej i stwarzały sobie kolejne okazje. W 60 min znów szczęścia zabrakło Misiurze, która tym razem trafiła w słupek. Potem jeszcze swoje szansę miały Dominika Matinczak i Jurek, ale w obu przypadkach świetnie interweniowała bramkarka z Sobolowa. Za nieskuteczność góralki ukarane zostały w 70 min gry, kiedy po kontrataku przyjezdne zdobyły czwartą bramkę i tym samym przypieczętowały zwycięstwo.

- Gratuluje wygranej i awansu do finału naszym przeciwniczkom. Mamy spory niedosyt, bo gdyby nie fatalny początek to moglibyśmy się naprawdę pokusić o niespodziankę. Widać było, że moje zawodniczki zaczęły mecz bardzo stremowane. Chyba przestraszyły się rywalek, które nie tylko grają ligę wyżej, ale radzą sobie na tym poziomie bardzo dobrze. Stres powiązał nam nogi, co przełożyło się na fatalne błędy w obronie, które niosły za sobą srogie konsekwencję. Przy 0:3 zmieniliśmy ustawienie, zaczęliśmy grać bardziej ofensywnie i już mecz inaczej wyglądał. Mimo przegranej jestem podbudowany postawą zespołu, bo widać, że kiedy gramy na swoim normalnym poziomie to potrafimy się przeciwstawić nawet tak klasowej drużynie jak zespół z Sobolowa. To dobrze rokuje na przyszłość. Niemniej wnioski musimy wyciągnąć i na najbliższych treningach popracować zarówno nad grą w defensywie jak i skutecznością w ofensywie. Dziewczynom dziękuję za walkę i za to, że mimo niekorzystnego początku, nie poddały się i walczyły ambitnie do ostatnich minut. Podziękowania też dla prezesa Wierchów Lasek, Zdzisława Łabudy za udostępnienie nam boiska – ocenił trener Rysów, Paweł Podczerwiński.

PARTNEREM MEDIALNY KS Rysów Bukowina Tatrzańska jest PORTAL PODHALEREGION.PL

Rysy Bukowina Tatrzańska – Naprzód Sobolów 2:4 (1:3)
Bramki dla Rysów: Jurek 24, 51.
Sędziował Kamil Traczyk z Nowego Targ. Żółta kartka: Miśkowiec.
Rysy: Miśkowiec (78 Gał) – W. Ślęczek, A. Ślęczek, Martinczak, Misiura (78 Turza), Pańszczyk, Batkiewicz (78 Maśnica), Jaworska (53 Kukuczka), Nowobilska, Butas (30 Jaróg), Jurek.

herb KS RYSY Bukowina Tatrzańska Informacje o kadrze KS RYSY Bukowina Tatrzańska

1. Daria Miśkowiec ??ta kartka  zmiana 78"
2. Adriana Ślęczek kapitan
3. Weronika Ślęczek
4. Karolina Nowobilska
5. Magdalena Batkiewicz  zmiana 78" Klaudia Maśnica
6. Joanna Jaworska  zmiana 53" Aleksandra Kukuczka
7. Dominika Martinczak
8. Klaudia Butas  zmiana 30" Danuta Pisowicz
9. Katarzyna Pańszczyk
10. Aleksandra Misiura  zmiana 78" Paulina Turza
11. Iwona Jurek bramka bramka

autor: ~Gary 2013-09-17 16:07:39

avatar A oceny to chyba Pan Twardowski z księżyca wystawiał!!!Dziewczyny gratuluję dobrego meczu:-).

autor: ~tsw 2013-09-19 10:15:31

avatar Z całym szacunkiem do Was, moglibyście sami siebie aż tak nie wychwalać, bo tak naprawdę dużo Wam jeszcze brakuje do "dobrej drużyny"!
Nie okłamujmy sie, ale nie zasługujecie na 2miejsce w tabeli i na pewno wkrótce się to zmieni. Chciałem zauważyć, że robicie z siebie wielkie gwiazdy, a tak naprawdę jeszcze jesteście za słabe,by tak się czuć. Ciągle śledze Wasze newsy i ciężko jest zauważyć w nich choć jedną negatywną opinię.
Byłem też na Waszych meczach z Victorią i Respektem, zagrały lepiej niż Wy, niestety taka jest piłka i przegrały. Czasami nie liczy sie wynik, tylko to w jaki sposob się wygrywa i przegrywa. NIE POPADAJCIE W SAMOZACHWYT, to do niczego dobrego nie prowadzi!! Życze Wam powodzenia i więcej dystansu do siebie. Pozdrawiam

autor: ~kibic 2013-09-21 14:11:44

avatar A kto opisy robi i chwali? Dziewczyny super graja jak tylko potrafia .Ale troszke wieksza krytyke dla pan panie prezesie i trenerze .Wiadomo ze kobiety i delikatnie ale czasami pojechac po nich zeby wiedzialy na czym ta pilka polega.

autor: ~Kudowianka 2013-09-21 14:48:49

avatar LSW zgadzam sie z twoja wypowiedzia Pozdrowienia od Kudowianki :D

Autor: Treść:pozostało znaków:

KS Wanda KrakówKS Rysy Bukowina Tatrzańska
KS Wanda Kraków 1:1 KS Rysy Bukowina Tatrzańska
2018-09-22, 16:30:00
    relacja »

LKS Rolnik B. Głogówek 2:1 MUKS Sokół Kolbuszowa
KS Wanda Kraków 1:1 KS Rysy Bukowina Tatrzańska
MKS Tarnovia Tarnów 4:0 LUKS Sportowa Czwórka Radom
LKS Respekt Myślenice 0:3 CWKS Resovia Rzeszów
ISD - AJD Częstochowa 1:0 MUKS Dargfil Tomaszów Maz.
TS ROW Rybnik BTS Rekord Bielsko - Biała